ac

Poznaj kalkulator OC Rankomat!

Konieczność corocznego zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC nie należy do najprzyjemniejszych wydatków. Niestety, ceny OC potrafią być bardzo wysokie, a przecież to nie jedyny wydatek, związany z posiadaniem własnego samochodu. Na szczęście kalkulator OC Rankomat to narzędzie, dzięki któremu w kilka minut można znaleźć tanie ubezpieczenie komunikacyjne. Jak to działa? I przede wszystkim – jak kierowcy oceniają Rankomat?

Przy pisaniu tego wpisu skorzystaliśmy z analizy, recenzji oraz opinii o kalkulatorze OC Rankomat stworzonej przez ekspertów wyszukiwarki polis komunikacyjnych Porówneo.

Kalkulator OC Rankomat – kto może z niego skorzystać?

Kalkulator OC Rankomat to narzędzie, z którego może skorzystać każdy. Stworzone zostało ono z myślą przede wszystkim o kierowcach, którzy nie chcą przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie. Nie każdy wie, że zakres OC jest szczegółowo uregulowany w Ustawie. Zgodnie z przepisami, OC zapewnia ochronę nie tyle właścicielowi polisy, ile innym użytkownikom drogi. Zadziała ono w momencie, kiedy kierowca spowoduje jakąś szkodę, na przykład stłuczkę. Wtedy osoba poszkodowana otrzyma odszkodowanie z OC sprawcy. 

Kalkulator OC Rankomat to dobry sposób na tanie OC. Skoro zakres polisy jest identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej, niezależnie od ceny, to po co przepłacać? O wiele lepiej wybrać najtańsze OC, które będzie działało dokładnie w ten sam sposób. Kalkulator OC Rankomat to narzędzie dla tych kierowców, którym zależy na jak najtańszym ubezpieczeniu. 

Jak to zrobić?

Aby skorzystać z kalkulatora OC Rankomat, należy wejść na stronę internetową, a następnie przejść do sekcji ubezpieczeń komunikacyjnych. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza. Na podstawie udzielonych odpowiedzi firmy ubezpieczeniowe będą mogły określić, jakie jest ryzyko spowodowania stłuczki przez danego kierowcę. Następnie obliczana jest cena składki. 

Co bardzo ważne, kalkulator OC Rankomat pozwala na sprawdzenie ceny ubezpieczenia nie w jednej, a w wielu firmach jednocześnie. Dzięki narzędziu dowiesz się, ile zapłacisz za OC w firmach takich, jak AVIVA czy Generali. Kiedyś, aby sprawdzić cenę OC, należało kontaktować się z agentem lub odwiedzając placówkę. Wyobraź sobie, ile czasu zajęłoby Ci sprawdzenie ceny OC, gdybyś miał odwiedzać każde towarzystwo ubezpieczeniowe! Kalkulator OC Rankomat rozwiązuje ten problem – w kilka minut poznasz ceny ubezpieczenia we wszystkich firmach. Nic dziwnego, że kierowcy tak doceniają możliwość skorzystania z porównywarki ubezpieczeń. 

Kalkulator OC Rankomat – recenzja, wady i zalety

Kalkulator OC Rankomat to narzędzie, które jest bardzo nowoczesne. Widać, że jego twórcy zadbali o każdy szczegół. Nie ma tutaj miejsca na żadne błędy czy niedociągnięcia. Na uwagę zasługuje fakt, że z obsługą kalkulatora poradzi sobie każdy – nawet takie osoby, które na co dzień niewiele korzystają z komputera. Do skorzystania z kalkulatora nie trzeba komputera – można skorzystać po prostu z każdego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Może to być smartfon lub tablet. A zatem porównania ofert możesz dokonać, siedząc na ulubionym fotelu z kubkiem gorącej herbaty!

A co z wadami? Czy kalkulator OC Rankomat ma jakieś niedociągnięcia? Niektórym osobom może nie przypaść do gustu konieczność wypełnienia bardzo długiego formularza. Nie wszystkie osoby mają tak duże pojęcie o motoryzacji, aby dokładnie określić model auta i wskazać inne elementy, których dotyczą pytania w formularzu. Niemniej jednak zawsze można wesprzeć się danymi w dowodzie rejestracyjnym. 

Co na temat narzędzia sądzą kierowcy?

Kalkulator OC Rankomat to jedno z najbardziej popularnych narzędzi tego typu w Polsce. Oznacza to, że kierowcy bardzo chętnie z niego korzystają. Przeważają wśród nich opinie pozytywne, czemu zresztą trudno się dziwić, skoro w kilka minut można znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu. Pojawiają się jednak także opinie negatywne. Związane są one najczęściej z trudnymi pytaniami w formularzu. Jest ich jednak niewiele, w związku z czym można uznać, że Kalkulator OC Rankomat cieszy się dużym uznaniem kierowców. 

Kalkulator OC Rankomat – podsumowanie

Kalkulator OC Rankomat to bardzo nowoczesne i dopracowane narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko można znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego. Zdecydowanie warto korzystać z kalkulatorów OC, ponieważ to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie płacenia zbyt wysokiej składki.