oc

Kalkulator OC Mubi – recenzja, opinie, czy warto?

Mubi to jedna z dostępnych w Polsce porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych. Nazwa  „Mubi, tanio ubezpieczyć lubi”, które pojawia się w reklamie z Krzysztofem Hołowczycem. Kierowca nie bez powodu poleca porównywarkę – to naprawdę przydatne narzędzie, dzięki któremu w kilka minut możesz znaleźć najtańsze OC na rynku! 

Kalkulator OC Mubi – jak to działa?

Kalkulator OC Mubi jest bardzo prostym, a zarazem doskonale dopracowanym narzędziem, dzięki któremu każdy może znaleźć najtańsze ubezpieczenie. Co istotne, z kalkulatora mogą korzystać nie tylko osoby, które doskonale radzą sobie z obsługą komputera, ale też takie, u których znajomość obsługi komputerów jest nieco mniej zaawansowana. Mubi krok po kroku prowadzi kierowcę, dzięki czemu korzystanie z narzędzia jest bardzo proste. A jak dokładnie działa kalkulator OC Mubi?

W pierwszej kolejności kierowca wypełnia formularz, w którym pojawiają się różne pytania. Na początku są to pytania o pojazd – czy jest to samochód osobowy, jaki to model i marka, jaki jest przebieg i rok produkcji itp. Następnie pytania dotyczą samego kierowca – w jakim jest wieku, jakiej jest płci, jak długo ma prawo jazdy, czy może pochwalić się bezszkodową jazdą, czy też ma na koncie jakieś stłuczki. Należy również odpowiedzieć na pytania o to, czy auto wykorzystywane jest tylko prywatnie, od kiedy ma działać polisa i jaki dokładnie rodzaj ubezpieczenia nas interesuje. 

Przeczytaj wnikliwą recenzję kalkulatora OC Mubi napisaną przez ekspertów porównywarki OC Porówneo.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie te pytania kalkulator OC Mubi przygotowuje szczegółową analizę cen ubezpieczenia w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Kierowca zyskuje wgląd w to, ile zapłaci w różnych firmach. Dzięki temu może w bardzo prosty sposób sprawdzić, które towarzystwo zaoferuje mu najtańsze ubezpieczenie. Prawda, że to proste? I nie zajmuje więcej niż kilka minut. 

Czy warto skorzystać z porównywarki Mubi?

Jak wynika z informacji Mubi, dzięki kalkulatorowi OC kierowcy oszczędzają średnio 54% na obowiązkowym ubezpieczeniu auta. Niemniej jednak powodów, dla których warto skorzystać z kalkulatora OC Mubi, jest o wiele więcej. 

Wygodne porównanie cen

To zdecydowanie jeden z najważniejszych powodów, dla którego tak wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z kalkulatora OC Mubi. Powszechnie wiadomo, że – choć zakres ubezpieczenia OC jest identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej – ceny potrafią być mocno zróżnicowane. Zdarza się, ze ten sam kierowca za ubezpieczenie OC dla tego samego auta w jednej firmie może zapłacić 800 zł, a w innej – 2000 zł. I jest to bardzo powszechne. Nic więc dziwnego, że kierowcy są coraz bardziej czujni i że wnikliwie porównują oferty, aby nie przepłacać za identyczne ubezpieczenie pojazdu. 

Możliwość znalezienia najlepszej oferty

Obecnie na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych – zarówno tych największych, jak i nieco mniejszych. W związku z tym znalezienie najbardziej korzystnej oferty na rynku jest bardzo trudne. Wymaga nie tylko przejrzenia stron internetowych różnych ubezpieczycieli, ale też kontaktu z agentami czy wypełniania licznych formularzy. Kalkulator OC pozwala więc na ogromną oszczędność czasu – w kilka minut można dokonać porównania ofert, które bez takiego narzędzia zajęłoby mnóstwo czasu. 

Kupno OC bez wychodzenia z domu

Dla wielu kierowców oszczędność czasu jest równie ważna, jak oszczędność pieniędzy. W dzisiejszym świecie, kiedy nieustannie towarzyszy nam pośpiech, większość osób, kiedy kończy się polisa OC, chce jak najszybciej znaleźć nowe ubezpieczenie. Dzięki kalkulatorowi OC Mubi nie ma konieczności spotykania się z agentem w celu podpisania umowy. Po wybraniu najbardziej korzystnej oferty zakupu OC można dokonać bezpośrednio w kalkulatorze, a gotowa polisa OC przychodzi na adres mailowy. To pozwala na naprawdę ogromną oszczędność czasu! 

Jakie są opinie użytkowników na temat Mubi?

Kalkulatory OC cieszą się obecnie ogromną popularnością wśród kierowców. Mubi nie jest tutaj wyjątkiem. Dzięki odpowiednim działaniom marketingowym Mubi szybko stało się jedną z najbardziej popularnych porównywarek ubezpieczeniowych w Polsce. Fakt, że formularz jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, zdecydowanie ma ogromne wpływ na pozytywne opinie użytkowników. Kierowcy doceniają kalkulator OC Mubi przede wszystkim, że pozwala na znalezienie ubezpieczenia, które może być nawet o połowę tańsze. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kalkulator Mubi został stworzony w taki sposób, aby każdy – bez żadnych wyjątków – mógł poradzić sobie z jego obsługą. Oczywiście w sieci pojawiają się również opinie negatywne, niemniej jednak przeważają bardzo dobre oceny kalkulatora OC Mubi. 

Kalkulator OC Mubi – sposób na tanie ubezpieczenie samochodu 

Kalkulator OC Mubi to idealne rozwiązanie dla osób, których OC wygasa już niebawem. Choć nie tylko – nawet jeśli do końca Twojej polisy zostało kilka miesięcy, możesz z ciekawości sprawdzić, ile zapłaciłbyś za ubezpieczenie OC w innych firmach ubezpieczeniowych. Być może okaże się, że już niebawem będziesz mógł sporo zaoszczędzić, dzięki skorzystaniu z kalkulatora OC Mubi.