oc

Assistance krótkoterminowe – idealna propozycja na podróż

Planujesz urlop i zastanawiasz się, jak zapewnić sobie dodatkową ochronę? Oczywiście podstawą jest dobra polisa turystyczna – zadziała, kiedy pojawią się kłopoty ze zdrowiem. Niemniej jednak osoby, które planują podróżować samochodem, mogą rozważyć Assistance krótkoterminowe. To dobra ochrona na wypadek, gdyby auto uległo uszkodzeniu. Sprawdź, na czym polega Assistance krótkoterminowe. 

Assistance krótkoterminowe – jaką ochronę zapewnia?

Assistance to ubezpieczenie, które jest dobrze znane wszystkim kierowcom. Stanowi ono idealne uzupełnienie dla obowiązkowego OC czy Autocasco. W razie wystąpienia awarii samochodu zadziała właśnie Assistance. W zależności od Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, możesz liczyć na szybką pomoc drogową, holowanie, naprawę auta na miejscu, a nawet wymianę opon. 

Assistance krótkoterminowe to propozycja stworzona z myślą o osobach, które takiej ochrony potrzebują tylko na krótki okres, na przykład na wyjazd. Jeżeli wyjeżdżasz za granicę i spędzisz tam tydzień lub dwa, Assistance krótkoterminowe może okazać się bardzo przydatne. W sytuacji, kiedy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, nie będziesz musiał samodzielnie poszukiwać pomocy – a jak wiadomo, to może być trudne, szczególnie jeśli nie mówisz w języku, który obowiązuje w danym kraju. Jeśli posiadasz Assistance krótkoterminowe, wystarczy, że skontaktujesz się z ubezpieczycielem, a prawdopodobnie szybko otrzymasz pomoc. 

Jak wybrać Assistance krótkoterminowe?

Wybór Assistance krótkoterminowego nie należy do najłatwiejszych,  szczególnie jeśli chcesz zabezpieczyć się na wyjazd za granicę. W pierwszej kolejności zapytaj o ofertę swoje towarzystwo ubezpieczeniowe. Wiele firm niechętnie sprzedaje Assistance krótkoterminowe jako pojedyncze ubezpieczenie. O wiele bardzo wolą one sprzedawać je osobom, które wykupiły już OC, Autocasco czy NNW – jest to dla nich o wiele bardziej opłacalne. Dodatkowo Ty również możesz liczyć na dobrą cenę, jeśli zdecydujesz się na Assistance krótkoterminowe u swojego ubezpieczyciela. 

Kolejna rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę, to zakres Assistance. Im więcej sytuacji przewiduje dane ubezpieczenie, tym lepiej, bo dzięki temu możesz liczyć na ochronę i pomoc w większej ilości sytuacji. Ważne jest to, abyś wnikliwie zapoznał się z OWU, a w razie wątpliwości możesz dopytać agenta. 

Trzecia rzecz, równie ważna, gdy wybierasz Assistance krótkoterminowe, to kraj obowiązywania polisy. Sprawdź, czy ochrona obowiązuje w kraju, do którego wyjeżdżasz. Niektórzy ubezpieczyciele nie zapewniają ochrony w krajach, takich jak Rosja, Iran czy Irak, a nawet Turcja – jeżeli więc chcesz mieć 100% pewności, dopytaj, czy dane Assistance krótkoterminowe działa w tym kraju, do którego podróżujesz. 

Assistance krótkoterminowe – podsumowanie

Assistance krótkoterminowe to dobra alternatywa dla tradycyjnego Assistance, które obowiązuje przez 12 miesięcy (i jest droższe). Jeżeli obawiasz się, że w razie awarii pojazdu nie będziesz mógł sobie poradzić, Assistance krótkoterminowe jest dobrą propozycją dla Ciebie. Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami ubezpieczeniami i wybierz to, gdzie ochrona jest najszersza – tym bardziej, że Assistance krótkoterminowe z reguły nie kosztuje dużo.