Swiatubezpieczen.com, co to jest ?

Obiektywna i niezależna strona Swiatubezpieczen.com pozwala zaoszczędzić na cenie ubezpieczenia poprzez bezpłatne i nie zobowiązujące porównanie ofert ubezpieczeniowych.

11 lutego 2013

Czym się kierować przy wyborze AC

Opublikowany :
11 lutego 2013
Temat :
OWU, najtańsze oc ac, ranking oc, samochód, ubezpieczenie komunikacyjne AC, ubezpieczenie samochodu,
Autor:
SWIATubezpieczen.com

 

Czym się kierować przy wyborze AC

Ubezpieczenie komunikacyjne AC jest dobrowolne, a co jest tego skutkiem, również dobór firmy ubezpieczeniowej pozostaje w gestii klienta. Niestety, najczęściej kierujemy się tym, co (pozornie) wydaje się najtańsze, zapominając o istnieniu czegoś takiego, jak choćby nie tylko ranking OC, ale również AC.

Liczy się nie tylko cena

Pomijając kwestie złudnych reklam i braku czasu, klienci nie wiedzą o możliwości konfigurowania, a to właśnie możliwość jak najszerszej modyfikacji danej umowy wyróżnia ubezpieczenie komunikacyjne – a co za tym idzie – towarzystwo ubezpieczeniowe, które je oferuje.

Aby zrozumieć, jak działa konkretne ubezpieczenie samochodu, należy zajrzeć do OWU – Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. To, jaki wariant AC wybierzemy zależy od potrzeb. Podobno samochody nie są już tak kradzione, jak kiedyś – podobno...

Warto mimo wszystko ubezpieczyć się od kradzieży, szczególnie gdy mamy drogie auto. Selektywnie należy spojrzeć na zapisy dotyczące działań natury – cóż, mieszkając w miejscu, gdzie może dojść do nagłej powodzi, chyba warto zadbać o odpowiednią polisę.

Pamiętajmy: nie liczy się tylko jak najtańsze OC AC, ale ważne są również warunki oraz to, co może nam zagwarantować ubezpieczenie samochodu. W trosce o własny portfel i samochód, należy szczegółowo zagłębić się w daną ofertę. To tak niewiele, a jak wiele można zyskać. Konsultanci poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych są zobowiązani do przedstawienia pełnej i rzetelnej informacji.


 

Komentarze (0)

Co o tym myślisz? Chcemy wiedzieć!

Obecnie nie ma żadnego komentarza.

Captcha Image Reload_original

Ostatni komentarz

Ocena

Oceniony /5 ( średnia z 0 oceny )